Сміття вбиває планету

Канадські вчені підрахували, що людина щодня вживає 330 частинок мікропластика разом з водою і їжею – від 70 тис. до 121 тис. частинок в рік.


Мікропластик міститься і в повітрі.


Мікропластик – це дуже маленькі частинки пластику. Їх джерелами стають в основному автомобільні шини і синтетичний одяг.


Пластикове сміття – це також велике джерело забруднення. Під впливом зовнішнього середовища пляшки і пакети втрачають частинки пластика, які потім потрапляють у воду, грунт і повітря.

ЧИМ ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО? Поки найочевидніші наслідки забруднення мікропластиком помітні в тваринному світі. У світових виданнях часто з’являються фотографії птахів і великих морських ссавців, які розкладаються і чиї шлунки забиті сторонніми частинками: пакетами, фрагментами рибальських сіток, пластиковими стаканчиками і трубочками, кришками, блискітками.

Чим вище тварина в харчовому ланцюгу, тим до більшої небезпеці вона схильна. І це тільки те, що ми бачимо. Поза полем зору виявляються токсини, які проникають в кров і тканини тварин, а разом з їх м’ясом – в організм людини.

Ключ до порятунку природи – це раціональне споживання та правильне сортування відходів.

Команда Грінко

Ми в соціальних мережах

Європейський досвід управління відходами